MALÁ INVENTURA V REGIONECH 2024

Malá inventura se na jaře vydává na pravidelnou cestu! Postupně navštíví Kuks, Jičín, Jihlavu, České Budějovice, Karlovy Vary a Rožnov pod Radhoštěm. V jednotlivých městech České republiky festival podporuje nevšední přístupy k divadelní tvorbě a nabízí alternativu k oblastním scénám a zájezdovým produkcím. Současné progresivní divadlo se tak dostane i do míst, kde neexistuje možnost fungování nezávislých profesionálních souborů či umělců a umělkyň.


Program festivalu vzniká ve spolupráci s dramaturgy jednotlivých měst a scén. Díky nim se diváci mohou spolehnout na originalitu a jedinečnost programu každého ročníku festivalu. Vedle produkcí nového divadla, dramaturgové často zařazují tvorbu lokálních aktérů a umělců, workshopy, diskuze, akce oživujících veřejný prostor či obohacujících komunitní život v daném místě.


V roce 2024 od června do listopadu festival uvede 35 divadelních představení, divadelních prohlídek, diskuzí, workshopů a koncertů.


Festival Malá inventura pořádá NOVÁ SÍŤ z.s. ve spolupráci s partnery v regionech ČR.


O Nové síti


Nová síť je servisní organizace, která podporuje živé umění a otevřenou kulturu. Aktivně vytváří příležitosti pro spolupráci mezi regiony, Prahou i zahraničím, posiluje komunikaci mezi jednotlivými aktéry kulturního života a veřejnou správou, usiluje o decentralizaci, rozvoj a kultivaci občanské společnosti v ČR. Nová síť zaplňuje mezeru mezi státní správou, příspěvkovými organizacemi a kulturní veřejností.